אילו מטבחים אפשר להשיג בזול?

המטבח הוא לב ליבו של כל בית. במטבח נפגשים בני הבית כמה וכמה פעמים ביום כי זהו המוקד אליו פונים מיד כאשר קמים בבוקר, כאשר חוזרים מהלימודים או מהעבודה וכמובן גם בזמן הארוחות. חשוב להשקיע במטבח על מנת שהוא יהיה מזמין, הוא יהיה נעים, הוא יהיה מושך ובני הבית ייהנו לשהות בו.

כל הנושא של עיצוב הבית עבר מהפך של ממש בשנים האחרונות כאשר כיום מושם דגש חזק על כל מה שקשור למראה האסתטי והעיצובי, זאת מבלי להזניח את הפן הפונקציונאלי. אז אם בעבר הדרישות היו רק מהבחינה העיצוב הפונקציונלי והנוח, הרי שכיום אנחנו מוצאים כי רוב רובם של הבתים נהנים מעיצוב מוקפד השם דגש רב על היופי ועל המראה החיצוני. אך אם מתבוננים לעומק, מגלים כי הפונקציונאליות והנוחות של עיצוב הבית הוא גם כן משופר ונמצא ברמה גבוהה  מאוד, לא פחות ואף יותר מכל מה שהיה מוכר וידוע עד לא מזמן.

מטבח זה סיפור יקר?

עיצוב המטבח, בניית מטבח או שדרוג מטבח בהתאם לטעם האישי שלנו ועל פי העיצוב הרצוי לנו זה ממש לא סיפור זול. מדובר בפרויקט יקר, מורכב, כזה שדורש משאבים רבים הן של כסף והן של זמן. אך למרות המחיר הגבוה, כמעט ואין מי שמוכן לוותר על עיצוב מטבח בהתאם לחלומות שלו. כמעט ואין היום אנשים המוכנים לקחת את המטבח הסטנדרטי, שלא לומר המינימלי שהקבלן נותן בבניית הדירה. כמעט כולם משדרגים את המטבח. אם זה בתוספת ארונות ואם זה בשינוי או החלפה של החומרים בהם נעשה שימוש כאשר המטרה היא להגיע למטבח נוח ונעים המעוצב על פי טעמם.

הזמן הכי נכון לתכנן את המטבח זה בדיוק בשלב הזה כאשר הקבלן נמצא בעיצומו של בניית הבית והכול עדיין פתוח. כך גם יקוזז הסכום של המטבח המשודרג מהסכום אותו מוכן הקבלן לתת במסגרת בניית הבית.

מטבח זול

האמת היא שעיצוב המטבח על פי טעמנו, ממש לא חייב להיות סיפור יקר. אפשר למצוא היום מטבחים בזול ואפילו מעוצבים כאשר התוצאות תהיינה מרשימות ממש. זאת בתנאי שישנן התשתיות המתאימות.