מסור שרשרת – ממה חשוב להיזהר?

מסור שרשרת הוא כלי עבודה שמשמש אותנו למגוון פעולות. המסור מעולה לגיזום ענפים וכריתה של עצים, הוא יעיל עבור מי שרוצה להכין בריקטים להסקה או עצים לבנייה והוא חותך בקלות וללא מאמץ כל אלמנט עשוי עץ. עם זאת, במסור שרשרת חשוב לדעת להשתמש בשיא הזהירות! שכן אי שליטה במסור עלולה להוביל לתאונות קשות! אז ממה צריך להיזהר? 

> למגוון איכותי של כלי עבודה בקרו באתר https://www.villager.co.il/!

אל תעבדו מבלי להכיר את המסור

חשוב להכיר את המרכיבים של המסור ולהבין עד כמה הם עלולים להיות מסוכנים. דעו כי השרשרת של המסור שהיא זאת שאחראית על החיתוך – עלולה לגרם לחתכים מסכני חיים! גם אם אינה מופעלת. לכך יש תמיד להיזהר ממגע לא אחראי עם המסור. בדקו את משקל הכלי וודאו כי אתם יכולים לשלוט בו בקלות. 

שימו לב להוראות בטיחות

כל יצרן שמשווק מסור שרשרת חייב להצמיד לו עלון עם הוראות בטיחות. קראו את העלון ונסו להבין אותו לעומק. השמעו לכללי הבטיחות ודעו כי מסור כזה נועד לניסור אלמנטים מעץ בלבד. חשוב לדעת כי לכול דגם יש הוראות שימוש ובטיחות אחרות. לכן, גם אם יש לכם ניסיון עם כלי מסוים, אין זה אומר כי תדעו לתפעל כלי דומה אך שונה. 

הדגמות

ברכישת מסור שרשרת חשוב להכיר את הדרך להשתמש בו. לכן יש לצפות בכמה שיותר סרטוני הדגמה או לבקש הדגמה במקום בו אתם רוכשים את המסור, בדקו באתר זה

אחריות

חשוב לא לעבוד עם המסור ליד אנשים וכי יש לוודא שהסביבה ואתם מאובטחים לפני עבודה. אסור להשאיר מסור שרשרת עובד ללא השגחה.

עוד יש לוודא כי אתם או מי שעובד עם המסור נמצא במצב גופני תקין, אינו  נמצא תחת השפעת אלכוהול או סמים ויש לשים לב כי מי שמשתמש במסור עירני ועובד מתוך שליטה מלאה. בכך תשמרו על בטיחות בעבודה עם מסור חשמלי.