קניית בית על הנייר האם זה באמת משתלם?

רכישת דירה היא נושא מורכב ויקר מאוד בישראל. בדיוק זו הסיבה שאנשים מנסים למצוא פתרונות מפה ומשם כדי לאפשר לעצמם לרכוש דירה או בית למגורים של עצמם. אמנם דבר בסיסי ונחוץ לשלוות הנפש, אבל לא אפשרי לכל אחד במציאות החיים. כאן עולות אפשרויות חדשות שעשויות להקל על האתגר הזה ולאפשר גם למי שלא רכש עדיין בית, וגם אין לו תקציב גדול עבור המטרה הזו, לקנות בית.

הפתרון: בית על הנייר

מדובר על הצעה אשר מאפשרת ללקוחות לרכוש לעצמם בית על הנייר. כלומר, דירה שהיא לקראת בנייה או בתהליכי בנייה. העובדה שהבית טרם בנוי עשויה במקרים רבים להוזיל עלויות ולהביא לכך שהקונה יהיה מסוגל לעמוד במחיר של הבית. מצד אחד הדרך הזו של קניית בית על הנייר מפתה, כיוון שהיא אמורה להוזיל עלויות, אך מצד שני לא תמיד זה באמת מוכיח את עצמו כמשתלם לאחר מעשה.

לקבלת ייעוץ וליווי משפטי צרו קשר עם עו"ד אלעד ויסטוך

סיבות שעלולות לגרום לכך שקניית הבית על הנייר לא תהיה משתלמת

  1. זמן – בכל מה שקשור לרכישת נכס, במיוחד אם זו דירת מגורים, כל חודש שעובר מעבר לתוכנית ההתחלתית עלולה להיות כרוכה בהוצאות גדולות מאוד. אנו מתייחסים להוצאות מגורים של הקונה במהלך התקופה בה הבית היה אמור להיות מוכן, אך בפועל הוא עדיין לא מתאים לאכלוס. במהלך חודשים אלו משלם הקונה שכר דירה, מה שמייקר בסופו של דבר את ההשקעה שלו עבור פתרון מגורים.
  2. אירועים לא צפויים – בנייה היא ענף מורכב ומסורבל מאוד. לעיתים צצות בעיות מבעיות שונות אשר גורמות להוצאות נוספות ולשינויים בתוכניות הבנייה. דבר שעלול לחולל שינויים לא רצויים בדירה ובמבנה, עליות מחירים ועוד.