למה צריך מיתוג עסקי?

אז למה כל עסק בכלל צריך מיתוג עסקי? יגידו הרבה אנשים – מילא חברות גדולות, אבל למה עסקים קטנים ובינוניים צריכים מיתוג? אם המוניטין טוב והלקוחות ממשיכים להגיע מדוע בעצם הם צריכים מיתוג? אז התשובה פשוטה – שאלו את עצמכם שאלות אחרות, כמו – האם אתם רוצים להגיע למוניטין שהולך לפניכם? האם אתם רוצים שיכירו אתכם במגזר בו אתם פועלים? האם אתם רוצים למשוך אליכם לעסק הרבה אבל הרבה יותר לקוחות? או רק לשמר את הלקוחות הקיימים? האם אתם רוצי להתבלט בתחום שלכם? סביר להניח שעניתם בתשובה חיובית לפחות לחצי מהשאלות הללו ולא בכדי.

אין עסק שלא צריך לקוחות חדשים. ובמקביל, אין עסק שלא כדאי לו לשמר לקוחות קיימים ולגרום להם לקנות ממנו עוד. אין עסק שלא רוצה שיכירו אותו, שיהיה לו שם בתחום שלו. פשוט אין. זו לפחות השאיפה של כל בעלי העסקים. וזו בדיוק הסיבה שאתם צריכים למתג את עצמכם.

מיתוג עסקים מגדיר את העסק שלכם, מבליט את הייחודיות של העסק שלכם, את האישיות שלו. באמצעות מיתוג נכון תוכלו להגיע ללקוחות חדשים, לשמר את הקיימים ולהגדיל את ההכנסות שלכם. מיתוג טוב מציג את העסק שלכם באור חיובי וצורב אותו בזיכרון קהל היעד שלכם באמצעות פרסומים שונים, קידום בגוגל, כרטיס ביקור, חתימה למייל ועוד, כשכל אלו "מדברים את אותה שפה" ומדגישים את הייחודיות של העסק שלכם. כך בעצם העסק שלכם הופך לזכיר, לכזה שנחשב לטוב בתחומו. הוא נמצא בתודעה. וזו בדיוק המשמעות של מיתוג.

המיתוג מייצר את התודעה בקרב הלקוחות הקיימים שלנו ובקרב הלקוחות הפוטנציאליים שלנו, או שאנחנו רוצים לקבל על מנת להגדיל את הכנסותינו. האם אתם רוצים להיות מותג? בוודאי שכן. אין עסק שלא רוצה להיות מותג כי אין עסק שלא רוצה שלא לגדול. אנחנו מתחילים עם חזון וממשיכים לעבר הצמיחה שלנו, הגדילה של העסק שלנו. הצמיחה הזו מאפשרות לנו הגשמה עצמית תוך ביטחון כלכלי היכולת להיות עצמאיים בשטח.

כל מיתוג מתחיל בעיצוב לוגו. עיצוב הלוגו כולל בתוכו את בחירת שם העסק, הסלוגן שמלווה אותו, צבעי המותג וסמל המותג (אם יש). הלוגו הוא הבסיס למיתוג והוא מהווה את החלק החשוב ביותר בתהליך המיתוג. אחרי שמסיימים עם הלוגו ממשיכים לעיצוב כרטיס ביקור, חתימה ממותגת למייל, עיצוב דף לוגו – שהוא בעצם טמלפט למסמכים חשובים, ותמונת פרופיל וקאבר לפייסבוק. ישנן חברות המציעות חבילות מיתוג במחירים משתלמים במיוחד ששווה לכם לבדוק כמו לוגו 24. בעוד שהמון חברות יתמחרו לכם חבילות מיתוג באלפי שקלים, בלוגו 24 תוכלו לקבל חבילת מיתוג במחיר שלא שובר את הכיס. לפני שאתם בוחרים בחברה כזו או אחרת למיתוג עסקי – וודאו כי יש עליה מספיק המלצות ודוגמאות טובות בתיק העבודות.