שיקים ממותגים – איזה עסק לא צריך את זה?

כשעסק בוחן אמצעים וכלים אשר יכולים לשרת אותו לצורך פרסום, שיווק ומיתוג, אז שהוא צריך לדעת מה יכול לעזור לו ומה לא. הוא צריך לדעת על מה משתלם לו להוציא כסף ועל מה לא, וכמובן כיצד לחלק את התקציב שעומד לרשותו בצורה חכמה, על מנת שלא ימצא את עצמו מבזבז את התקציב על דברים שלא ישרתו אותו ולא יקדמו אותו לשום מקום. 

אחת הדוגמאות הטובות לאלמנטים או אמצעים שאפשר להשתמש בהם לצרוך מיתוג עסק, הם שיקים. על פניו זה נשמע אולי מוזר, הרי בסך הכל מדובר בחתיכת נייר שעובר מיד ליד ומגיעה בסופו של דבר אל הבנק. לא מדובר בפריט שנשאר אצל הלקוח והוא יכול לעשות בו שימוש, לא מדובר בפריט שאפשר לשמור עליו, ובטח לא בפריט שניתן לפרסם אותו.

אז למה בכל זאת עסקים משתמשים באפשרות של שיקים ממותגים?

ובכן יש לכך כמה סיבות. ראשית, זה יוצר נוכחות, זה יוצר תחושה שמדובר בעסק רציני, משמעותי, עסק שיש לו אמירה. שנית, שיקים ממותגים הם כלי מאוד אפקטיבי לאפיין את העסק, להראות שהוא לא עסק רגיל, הוא לא עסק פשוט, סטנדרטי, אלא עסק שדואג לכל דבר ודבר, דואג להראות את עצמו בכל דרך אפשרית. שלישית, המיתוג הזה יוצר תחושה שמדובר בעסק חשוב, שכן רק עסקים חשובים זוכים לסוג כזה של מיתוג, סוג כזה של מוצר. 

צריך לומר, לא כל עסק בהכרח צריך את זה. מן הסתם, בעלי מקצוע קטנים או עסקים קטנים, לא בהכרח צריכים שיקים ממותגים. ייתכן מאוד שזה לא ישרת אותם ויגרום להם לבזבז כסף שאין להם. מצד שני, ייתכן מאוד, שזה דווקא יאפשר להם להראות שהם רציניים, משמעותיים, ויספק ללקוחות שלהם תחושה שמדובר בעסק הרבה יותר רציני ממה שהם חשבו. 

לפני סיום רק נדגיש, שיקים ממותגים ניתן להדפיס בבתי דפוס שמבצעים הדפסות שיקים על פי אישור הבנקים- כמו אופסט קולור. באותם בתי דפוס, ניתן לבצע הדפסות שונות לעבר ובין היתר, גם של שיקים.