השימוש ההולך וגואה באופניים וקורקינטים

כבישי הארץ נעשים עמוסים משנה לשנה. בכל תקופה עולים נהגים חדשים על הכביש כאשר אלו לא תופסים את מקומם של הנהגים הוותיקים אשר ממשיכים גם הם לשייט בכבישי הארץ. עובדה זו יוצרת עומס כבד על הכבישים, פקקים, עומסי תנועה והרבה לחץ בקרב הנהגים.

זוהי הסיבה כי רבים בוחרים כיום להאיר את המכונית בחנייה מתחת לבית והם יוצאים לדרכים באמצעות האופניים או אפילו הקורקינטים שלהם. הם מעדיפים לצאת לדרך בעזרת כלי רכב קטן וצנום שכזה, כלי רכב אשר יסיע אותם אל היעד באופן מהיר יחסית, בלי הצורך להיקלע בפקקים או עומסי תנועה מיותרים.

אופניים וקורקינט – מכל הסיבות שבעולם

רוב רובם של רוכבי האופניים או הקורקינטים אשר בוחרים לעשות שימוש באופניים במקום במכונית, בוחרים באופניים חשמליות או לחילופין בקורקינט חשמלי. אלו הפכו בשנים האחרונות לכליי רכב פופולאריים מאוד זאת הודות ליתרונות הרבים של אותם כלי רכב ולא רק מהסיבה שיש מתקן לאופניים כמעט בכל פינה.

מהן היתרונות של האופנים או הקורקינט החשמליים?

  • כלי רכב ירוקים – כלי הרכב הללו הם למעשה כלי רכב חשמליים. בניגוד למכונית הצורכת דלק או סולר והיא פולטת מזהמים לאוויר, הרי שכלי הרכב החשמליים הללו אינם פולטים מזהמים לסביבה והם הרבה יותר ידידותיים. העולם של היום מחפש את החידושים הללו כי זיהום האוויר כבר הגיע לרמות בלתי נסבלות ממש. רוכבי האופניים תורמים בהחלט את חלקם לעניין.
  • כלי רכב שלא נתקעים בפקקים – האופניים וגם הקורקינט הם כלי רכב דקיקים וקומפקטיים ועל כן הם מצליחים לפלס לעצמם את הדרך בצדי הכביש או אפילו על המדרכות. הם לא נתקעים בפקקים ומצליחים להגיע במהירות ממקום למקום. כך הם לא מאחרים לעבודה, הם לא מתעכבים שעות ארוכות בדרכים ומצליחים להגיע ראשונים לכל מקום.
  • כלי רכב שמשתלבים היטב גם עם תחבורה ציבורית – כלי הרכב החשמליים הם כלי רכב עירוניים בלבד. אך אפשר בקלות לשלב את השימוש בהם (כמו כאן) יחד עם התחבורה הציבורית כאשר על פי רוב אפשר לקפל אותם ולהכניס אותם אל תוך תא המטען של האוטובוס ולשלב נסיעה מהירה וקלילה בעיר ומחוצה לה.