חגורת בטן לאחר ניתוח – הדרך הטובה לעמוד יציב וללכת נכון

לא מעט אנשים עוברים במהלך השנים, הן ניתוחי גב והן ניתוחי בטן. מדובר על ניתוחים שיש צורך לעבור אותם, בין אם זה מסיבות פיזיולוגיות, בריאותיות ורפואיות, והן מסיבות אסתטיות. זה נכון לגבי נשים וגברים בכל הגילאים, בפרט זה נכון עבור אנשים שמתמודדים עם פציעות, חבלות או מומים שונים. 

ניתוחי גב ובטן, יכולים להיות בסיסיים וקלים, אך הם דורשים תקופת החלמה ושיקום, על מנת שיהיה ניתן לחזור לתפקוד רגיל. אם לא עוברים מבצעים את הוראות הרופא ועוברים החלמה ושיקום כראוי, עלול להיגרם נזק ותוצאות הניתוח לא יהיו כמצופה, ייתכן שאפילו יהיה צורך לעבור ניתוח חוזר. 

בין היתר, תקופת החלמה ושיקום מחייבת שימוש באמצעים שונים על מנת שיהיה ניתן לבצע פעולות בצורה פשוטה וקלה. אחד האמצעים הפופולאריים והחשובים ביותר לשימוש אחרי ניתוחים מסוג זה, היא חגורת בטן רפואית

חשוב לציין, לא רק אנשים שעוברים ניתוחים משתמשים בחגורה כזו, אלא גם אנשים שמתמודדים עם בעיות שונות ביציבות ובעמידה, בפרט אנשים שבמשך שנים סחבו משקלים כבדים וזה השפיע על היכולת שלהם לעמוד ישר ויציב. 

מה זו חגורת בטן וכיצד משתמשים בה?

חגורת בטן, היא חגורה שנהוג לחגור סביב הבטן, היא מכסה את החלק התחתון שלה, מדובר בחגורה רחבה וקשיחה, בכך היא מאפשרת לגב להיות ישר ומקשה על היכולת להתכופף. זה מאפשר לבנות יציבות בעמידה וכן הליכה ישירה. 

משתמשים בחגורת בטן של חברת איסבלה, כאמור, אחרי ניתוחי גב וכן אחרי ניתוח בטן, מתוך כוונה להתרגל ליציבות והליכה בצורה ישרה. צריך לציין, ניתן "לשחרר" את החגורה לגדלים שונים, באופן כזה שיאפשר להקל מעט על האופן בו היא מחזיקה את הבטן ושומרת על הגב ישר.