האם יש סיכונים בלקיחת אבקות חלבון?

נטילת תוספי תזונה הם טרנד עכשווי ופופולארי ביותר. ניתן לומר שבהמלצת רופא חשוב לצרוך את התוספים ולשמור על איזון בגופנו. אך אפשר לומר שבשנת 2020 נוצרה מציאות בה אנשים נוטים לצרוך תוספים שונים ומשונים אשר לא תמיד רצויים. וכאשר אנחנו מכניסים לגופנו תוסף מיותר, הוא לא רק לא מועיל, כי אם מזיק. כי הגוף הוא מכלול שזקוק למצוא את האיזון שלו. וכל הפרת איזון פוגעת במערכת הבריאותית שלנו ויוצרת מצבים לא טובים אשר עלולים לפתח גם מחלות ותופעות בריאות בלתי רצויות.

 

אבקת חלבון, ספורטאים וסיכונים

ספורטאים הם צרכנים קבועים של תוספי מזון. העובדה שהם מבצעים פעילות כושר ברמה גבוהה באופן קבוע גורם לכך שיהיה עליהם לספק לגופם מלבד למוצרי מזון רגילים גם תוספים מרוכזים שיספקו להם את החלבון ואת יתר המרכיבים שגופם זקוק להם בצורה שגרתית. אך יש לדעת כי צריכה עודפת של תוספים עלולה לפגוע בבריאות ולהביא להרעלה של מרכיבים מסוימים. שכן גופנו זקוק לכל מרכיב במינון מסוים. וברגע שאנחנו חורגים מהמינון ומלעיטים את עצמנו בכמות מופרזת – הדבר עלול לפגוע בבריאות.

 

אבקת חלבון והפרזה בכמויות

גם בצריכת אבקת חלבון עלולים להיות סיכונים. שכן כאשר צורכים אבקת חלבון בעצם מכניסים אל תוך הגוף כמות מרובה ומרוכזת של חלבון בפעם אחת. מה שגורם לכך שהגוף מקבל את החלבון באופן מלאכותי ומרוכז. היות שכך עלול להיות מצב בו החלבון מוגזם ומשפיע שלא לטובה על המערכת. כמובן שבמידה ויש המלצה לצרוך אבקת חלבון חשוב לצרוך אותו. אם כי תמיד עלינו להיות עם יד על הדופק ולזכור כי הצריכה אמורה להיות מלווה בבדיקות ובמעקב מתמיד, כדי למנוע בעיות וסיכונים כתוצאה מכך.