חיפוי קירות באלומיניום – מתי משתמשים בהם?

חומר האלומיניום הפך בשנים האחרונות לאחד מחומרי התעשייה המבוקשים ביותר1 זאת משום שהוא עמיד בפני מזג האוויר והאקלים הישראלי, כמו גם משום שהוא אינו מחליד, וקל יותר להקים באמצעותו קונסטרוקציות ולהשתמש בו למגוון רחב של תחומים.

אלומיניום הוא חומר מתכתי חזק שניתן לרכוש כאשר הוא חדש או ממחוזר, והוא ידוע גם בשם חמרן. בחמרן הוא מתכת דקה יותר ועדינה יותר, בזמן שאלומיניום הוא חומר עבה עמיד וכזה שאפשר לבנות באמצעותו: מרפסת, פרגולה, מעקות, מדרגות תוך שניתן לחפות עמו קירות.

אבל מדוע כדאי לבצע חיפוי קירות?

כיום, יותר תעשיינים, יצרנים, בעלי משרדים וארגונים הבינו כי מראה המבנה שלהם יכול להיות נאה יותר ומפואר הרבה יותר. זאת באמצעות פתרונות אלומיניום כמו חיפוי אלומיניום. החומר המתכתי מלבד היותו דרך מעולה כדי לעצב ולחפות את המבנה, הוא גם חומר שיבודד רעשים, יגן על הקירות, יאפשר איטום טוב יותר, בזמן שהוא יראה נפלא!

חיפוי קירות באלומיניום, איך עושים את זה?

בכול הנוגע לדרך בה מתבצע חיפוי אלומיניום, חשוב לדעת כי התהליך מתבצע על ידי חיבור פרופילים לקיר, כאשר הפרופילים מחוברים בצורה מלבנית. כמו גם שניתן להשתמש בלוחות ישרים או מכופפים עשויי אלומיניום. את החיפוי מקימים ומחברים אנשי המקצוע זאת בהתאם לתכונית העיצובית אותה תכנן המעצב או האדריכל.

חשוב לדעת! בזמן שאתם בוחרים בסוג החיפוי או בדרך בה תאטמו את המבנה, רצוי לשים לב כי הבחירה מתכתבת עם הסביבה בה הבניין נמצא. בכך יהיה קשר נכון בין המבנה לסביבה שלו.

כאשר בוחרים בסוג החיפוי הדרוש, אפשר להתבונן בקטלוגים או בתמונות של מבנים מחופים, באינטרנט בלינק זה, ולהבין איזה לוחות יתאימו עבור המבנה שלכם. כיום ישנן לוחות דמויות עץ, יש לוחות אלומיניום ששמות דגש על המראה המתכתי תעשייתי, ישנם לוחות מסוג אלוקובונד וכאלה שמותאמות באופן אישי למבנה. זאת על ידי אנשי המקצוע. באמצעות בחירה נכונה של סוג חיפוי, כמו גם באמצעות תכנון אדריכלי נכון – אפשר לחפות כל מבנה ולהפוך אותו לפנינה אמיתית.