כל השימושים לשמנים אתריים

שמנים אתריים הינם חומרים נדיפים אשר אחראיים על הריח האופייני של צמחים שונים. לכל צמח יש את הריח שלו, אשר האחראי לו הינו השמן האתרי שמצוי בחלקי הצמח השונים. מטרתו הראשונית של השמן האתרי המצוי בצמח, הוא להגן עליו מפני מזיקים ובעלי חיים. בני האדם גילו כבר לפני שנים רבות את היכולות המיוחדות של שמנים אלו, ולכן עד היום משתמשים בהם לצרכים רפואיים שונים כתרופות הומאופתיות. תחום הארומתרפיה למשל, מבוסס כמעט כולו על השימוש בשמנים אתריים לצורך שיפור איכות החיים של המטופל ומציאת פתרון טבעי למחלות ולפציעות שונות. לכל שמן יש את התכונות הייחודיות לו, לכן חשוב להתאים את השמן לבעיה שממנה אתם סובלים.

שמנים אתריים שכל אחד חייב להכיר ולנסות

אחד מהשמנים האתריים המפורסמים ביותר, הינו שמן הלבנדר שמשולב לא פעם בתעשיית הטיפוח והקוסמטיקה. שמן זה בעל תכונות נפלאות של חיטוי, חיזוק, חימום והרגעה. כמו כן, ניתן להשתמש בשמן כדי להילחם בזיהום ויראלי או פטרייתי, להיעזר בו כדי להקל על תסמינים של דיכאון או כאבים ואף להיעזר בו כדי למנוע התכווצויות.

אנשים רבים למשל, נוהגים לטפטף מספר טיפות של שמן לבנדר על הכרית שלהם, כדי להבטיח לעצמם שינה רציפה ועמוקה יותר. כמו כן, ניתן למרוח אותו על העור, על מנת לחטא כוויות או חתכים, לזרז החלמה של פצעים ואף להקל במקרים של עקיצות חרקים. ניתן למרוח אותו על החזה והגרון כדי לטפל בבעיות נשימה ואף לרפא דלקות גרון, שיעול, שפעת וכדומה.

שמן אתרי נוסף שחייבים להחזיק בבית, הוא שמן עץ התה הנחשב ליעיל ביותר במלחמה כנגד זיהום בקטריאליים ופטרייתיים. אנשים רבים מטפטפים מספר טיפות של השמן על פטרת הציפורניים שלהם, כדי להעלים את הבעיה. כמו כן, ניתן להוסיף אותו למכשיר אידוי, על מנת לנשום את האדים שלו ובכך להקל על תופעות של צינון.

לסיכום, ניתן למצוא היום בשוק כמות רבה של שמנים אתריים שונים ומגוונים, החוכמה היא רק לבחור את השמן המתאים לכם ביותר. מומלץ כמובן לרכוש אך ורק שמנים איכותיים, כדי להבטיח את האפקטיביות שלהם.

חפשו שמן אתרי שיתאים לצרכיכם באתר:

https://www.clubpharm.co.il/