יתרונות של לימודי אנגלית

על פניו, רובנו יודעים לדבר אנגלית ברמה מסוימת. בישראל לומדים אנגלית מכיתות מאוד נמוכות, יש ילדים שאפילו מתחילים ללמוד אנגלית בגן, יש כאלה שבבית ההורים מדברים איתם אנגלית בשביל שיוכלו לרכוש את כל הידע הדרוש לשם כך, כמו שלומדים לדבר שפת אם. 

מעבר לכך, הרי שכל החיים סביבנו מתנהלים באנגלית. זה נכון לגבי סדרות וסרטים בטלוויזיה, מוזיקה, תוכנות ואפליקציות, תקשורת, עסקים וכל דבר אחר. אנחנו יכולים להתנהל בעברית אך זה מאוד קשה לא לדעת אנגלית כלל במאה ה-21 במדינת ישראל. 

עם כל זה, עדיין אנחנו חייבים ללמוד אנגלית. בין אם זה בבית ספר יסודי ותיכון ובין אם זה אחרי הצבא בבתי ספר ספציפיים ללימוד אנגלית. מדוע אנחנו נדרשים ללמוד אנגלית בבית ספר מקצועי אחרי צבא, אם למדנו את השפה במסגרת בית ספר ותיכון? ובכן, כפי שנוכל לראות מיד, יש לכך כמה וכמה סיבות. 

לפני שנציג אותן חשוב להבהיר, לימודי אנגלית בבית ספר מקצועי שמותאם לכך, מתנהלים בצורה שונה מאשר ביסודי ובתיכון, יש יותר דגש על הצרכים של התלמיד, יותר דגש על מה שבאמת משתמשים בו, וכמובן שהמורים כולם דוברי אנגלית ברמת שפת אם, ותוכנית הלימודים מותאמת לתלמידים. מן הסתם, גם ימי הלימוד ושעות הלימוד, מותאמות ספציפית לתלמידים. יש אפילו אפשרות ללמוד אנגלית בטלפון!

מה היתרונות של לימודי אנגלית?

ראשית, הלימודים מותאמים כאמור לצרכים של התלמיד. לכן, אם נניח הוא צריך ללמוד אנגלית עסקית, אז מה שהוא יקבל, בכך תעסוק תוכנית הלימודים. מדובר באנגלית שיכולה לעזור לו ספציפית בעולם העסקים. זה נכון גם לגבי אנגלית אקדמית או כל סוג אחר של לימודי אנגלית. 

שנית, מדובר בלימודים שנערכים במקום מסודר ומועברים על ידי מורים מקצועיים, זה אומר, בין היתר, שאנחנו יכולים לקבל מידע שבאופן רגיל, לא נוכל לקבל אותו, לא דרך ספרים, לא דרך קלטות ולא דרך שום אמצעי אחר. 

שלישית, כאשר אנחנו לומדים אנגלית עם מורים, אז מן הסתם אנחנו צריכים נהנים מיחס הרבה יותר אישי, הרבה יותר חם, הרבה יותר מעניק ומשפר.

קראו על קורסי לימוד האנגלית של ברייט אינגליש.