יתרונות וחסרונות של בניית מרפסת תלויה

כבר כמה שנים טובות שאתם מתגוררים בבניין דירות משותף שנמצא במיקום מרכזי, כולל דיירים איכותיים ונעימים והדירה שלכם גדולה ומרווחת ומתאמת בדיוק לצרכיכם – אך אתם עדיין מרגישים שמשהו חסר לכם בדירה הזו. אם הבניין שלכם נבנה בשנות ה-80 או ה-90, האלמנט שחסר לכם בדירה יהיה מרפסת שמש – מרכיב מהותי ומבוקש עבור כל ישראלי כיום, כיוון שאין כמו לשבת באוויר הפתוח בשטח פרטי הצמוד לדירתכם.

החדשות הטובות הן שאינכם צריכים "להתפשר" ולהמשיך לגור בבניין ללא מרפסות, כיוון שקיימת אפשרות לשדרוג מבנים משותפים באמצעות הוספת מרפסות תלויות, תהליך בנייה שנעשה על ידי חברת בנייה מקצועית. כדי שתוכלו להבין למה בניית מרפסת תלויה היא כדאית עבורכם, ריכזנו את כל היתרונות והחסרונות בכך.

מהי מרפסת תלויה?

מדובר על מרפסת עשויה מפלדה, והיא מעוגנת לעמודי הבטון הקיימים בבניין כדי לקבל את החוזק הקונסטרוקטיבי שלה. מרפסת זו מגיעה כחלק מוכן ליישום ועיגון למבנה, ולכן שיטת הבנייה של מרפסת תלויה נקראת "יבשה" כיוון שאיננה כוללת יציקה של בטון, יצירת לכלוך וכו'. 

יתרונות בניית מרפסת תלויה

כיוון שהמבנה הבסיסי של מרפסת תלויה מגיע מוכן, היישום שלה בבניין המשותף הוא פשוט יחסית ונעשה בזמן קצר, כאשר קיים יתרון מובהק באפשרות להתקנת מספר מרפסות תלויות במקביל תוך זמן קצר יחסית. תהליך התקנה פשוט זה נעשה ללא לכלוך רב, ולכן דיירי הבניין יכולים להמשיך בשגרת חייהם בזמן עבודות בניית המרפסות התלויות מחוץ למבנה.

אילו חסרונות יש למרפסת תלויה?

אחד מהחסרונות הבולטים של מרפסות תלויה הוא העלות הגבוהה, יחסית לשיטות בניית מרפסות אחרות. בנוסף, התקנה יעילה ובטיחותית של המרפסת התלויה מחייבת הקפדה יתירה של שלבי היישום – ולכן יש להיעזר רק בחברת בנייה מקצועית ומנוסה בתחום בניית מרפסות תלויות למבני מגורים משותפים.