במה שונה גיטרה קלאסית מגיטרה אקוסטית

לא מעט אנשים תוהים מהו ההבדל בין גיטרה אקוסטית לגיטרה קלאסית. מדובר על אנשים אשר מעוניינים ללמוד בגיטרה ולא יודעים על איזה סוג של גיטרה כדאי להם ללמוד. במאמר הבא תקבלו מידע אודות גיטרה אקוסטית וגיטרה קלאסית ותתוודעו אל כלל ההבדלים שבין הגיטרות הללו, או באמצעות אתר https://www.avigil.co.il/ על מנת שתוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה בנוגע ללימודי נגינה בגיטרה.

מהו ההבדל בין גיטרה קלאסית לגיטרה אקוסטית

כאשר מדובר על גיטרה קלאסית, מדובר על גיטרה עם מיתרי ניילון וכאשר מדובר על גיטרה אקוסטית מדובר על גיטרה עם מיתרי מתכת. מדובר על גיטרות מאוד דומות מבחינת הפקת הצלילים שבהן ולכן קל מאוד לטעות בהן. שתי הגיטרות הללו הן גיטרות אקוסטיות בעצם- כלומר, גיטרות אשר בהן הצליל מופק מתוך תיבת תהודה המותקנת בגיטרה. מבחינת המראה של הגיטרות הללו, הרי שהן נראות די אותו הדבר, אולם, גופה של הגיטרה הקלאסית יהיה צר יותר מגופה של הגיטרה האקוסטית. מבחינת הצליל, הצליל של הגיטרה הקלאסית יהיה צליל רך יותר ואילו בגיטרה אקוסטית הצליל יהיה פחות רך. לכן, אם אתם תוהים באיזה סוג גיטרה כדאי לכם ללמוד לנגן, תוכלו להחליט בהתאם להעדפה שלכם לגבי סוג הצליל המופק מכל סוג של גיטרה.

רמת הקושי של הנגינה

חשוב מאוד לדעת שהרבה יותר קל לנגן על גיטרה קלאסית בשל המיתרים שלה. מכיוון שמיתרי הגיטרה הקלאסית הם מניילון הרי שהרבה יותר קל ללחוץ עליהם. בכל אופן, לכל אחד מסוגי הגיטרות הללו יש צורך באימון האצבעות ובפיתוח עור קשה יותר. כמו כן, הצוואר הרחב של הגיטרה הקלאסית, מאפשר לאצבעות לנוע יותר בחופשיות על הגיטרה ולכן מדובר בתהליך למידה פשוט וקל יותר. לא מעט מומחים בתחום הגיטרות ימליצו לחובבי נגינה בגיטרה המעוניינים ללמוד נגינה בגיטרה, להתחיל ללמוד נגינה על גיטרות קלאסיות שמהווה כלי נגינה קל ופשוט יותר לנגינה ורק לאחר מכן, לגשת את לימוד הנגינה בגיטרה האקוסטית.

בסופו של דבר שתי הגיטרות הללו מפיקות צלילים נפלאים ולכן בהחלט כדאי להתחיל ללמוד נגינה על גיטרה שנוח ופשוט יותר לנגן בה.