5 פטריות מרפא שאתם חייבים להכיר

כשחושבים על פטריות עולים בראש דימויים מסקרנים כמו בית לגמדים, טיול ביער, פסטה משובחת ואפילו פטריות ברגליים. בסיפור אליס בארץ הפלאות אפשר ללמוד על פטריות הזיה ומטיילים רבים בעולם יכולים לספר על חוויות לאחר שהתנסו בכאלה, אבל בין שלל הפטריות נמצאות גם פטריות מרפא שמחוללות פלאים עבור גוף האדם. 

כמו פטריות אחרי הגשם

המשפט הידוע טומן בחובו את העוצמה של הפטריות. הן צצות בהמוניהן אחרי הגשם ויש למעלה ממיליון זנים של פטריות. במדע נחקרו בינתיים כ-3,000 סוגי פטריות ונחשפו גילויים מפתיעים על יכולתן של הפטריות להשפיע על גוף האדם. בתרבויות המזרח הרחוק ויוון הקדומה עשו שימושים בפטריות כבר לפני אלפי שנים כדי לרפא, להקל ולמנוע מחלות. 

פטריות מרפא לדוגמה

פטריית אגריקוס, השימושים העיקריים הנעשים בה הם לטיפול בטרשת עורקים, מחלות הכבד, סוכרת והיא יעילה מאוד לחיזוק המערכת החיסונית ועוצרת התפתחות תאים סרטניים בזכות רבי הסוכרים שהיא עשירה בהם. 

פטריית ריישי היא כנראה הפטרייה העתיקה ביותר. סגולותיה בחומרים המונעים תאים סרטניים, חומרים המורידים לחץ דם ומטפלים באלרגיות וטיפול במערכות העצבים. 

פטריית שיטאקה מוכרת לרבים משימושיה במטבח הקולינארי אך יתרונותיה הבריאותיים עולים על תועלתה במאכלים. פטריית שיטאקה טרייה מכילה מינרלים וויטמינים רבים המשמשים כאנטי בקטריאליים ונוגדי דלקת. גם היא, יעילה בטיפול בסרטן ומניעת התפשטות תאים סרטניים. 

פטריית מאיטקה  גדלה על בסיסי עצים ומחקרים שנעשו בה מצאו כי יכולותיה לסייע במחלות מסוג סרטן השד, חיזוק מערכת החיסון, טיפול בלחץ דם וסוכרת. עוד נמצא כי הפטרייה יכולה לחסל תאים סרטניים. 

פטריית קוריולוס היפהפייה הוכיחה את יעילותה בעיקר בחולי סרטן שעברו טיפולים כימותרפיים ומחלות סרטן שבהן הוסרו גידולים ממערכת הקיבה. 

ניתן להשיג בחנות צמחי המרפא של אמיר פרלמן