3 דברים שצריך לדעת על ועדת ערר המכון הרפואי

מצבים רפואיים שונים עלולים להיות לרועץ למי שחפץ לנהוג. החוקים בוחנים את המצב הבריאותי של המבקש לקבל רישיון נהיגה על מנת למנוע מצבים בהם מחלות או מוגבלויות פיסיות גורמות לכך שהנהג לא יוכל לנהוג בבטחה. חשוב לדעת כמה דברים על הנושא, בהתייחסות ספציפית לועדת ערר המכון הרפואי.

שלושה דברים חשובים שצריך לדעת

  1. המכון הרפואי מוכר בשם מרב"ד. מדובר על מכון רפואי בו עוברים נבדקים בדיקות שונות בהתאם למצב הבריאותי שלהם, מתוך מטרה לבחון את היכולת שלהם לנהוג בבטחה. הבדיקות נועדו להבטיח כי המועמד כשיר לנהיגה וכי מצבו הבריאותי אינו פוגע ביכולת שלו לנהוג.
  2. במקרים מסוימים נבדקים חשים כי המכון הרפואי העלה מסקנות מסוימות אשר אינן מוצדקות. הם רוצים לקבל אישורים ולנהוג, אך למרבה הצער המכון מעלה מסקנות אחרות. במצבים כאלו ניתן לפנות אל ועדת ערר המכון הרפואי על מנת להגיש ערעור. זאת כדי לבדוק מחדש את היכולות ולהוכיח כי המועמד מסוגל ויכול לנהוג בבטחה.
  3. התנהלות מול גורמים רשמיים עלולה להיות מאתגרת מאוד ולא קלה לאזרח הקטן. ככל שהוא מוגבל וחלש יותר כך האתגר גדול עוד יותר. לכן כדאי מאוד ליצור קשר עם עורך דין מומחה לנושאי ועדת ערר המכון הרפואי. בעזרת עו"ד זה ניתן להתנהל בצורה בטוחה ונכונה. מה שמקל על ההתנהלות, והכי חשוב – מסייע בתהליך קבלת אישורים רלוונטיים בהתאם לסיטואציה בה ניצב הנבדק.

בכל התנהלות מול המכון הרפואי ומול ועדת ערר צריך לפעול בצורה זהירה ושקולה מאוד. זו הדרך להבטיח כי התהליך מתנהל באופן הנכון והכדאי, וכי לא יוטלו הגבלות על אדם בגין מוגבלות בריאותית שהוא מתמודד איתה.