10 כלים שכל מכונאי רכב צריך

מוסך הוא מקום עבודה שדורש מגוון רחב של כלים ומכונות כדי להתמודד עם בעיות שונות במערכות של כלי רכב ולעיתים גם של אופנוע. יש מוסכים עם התמחויות צרות כמו מכונאות וחשמל או פחחות, ישנם מוסכי יבואן וגם מוסכים כלליים. מכונאי רכב זקוקים לכלים רבים כדי לבצע בדיקות, לאתר תקלות ולתקן אותן. להפעלת כלים כאלה נדרשות מיומנויות טכניות רבות ודיוק מירבי. הנה 10 כלים שכל מכונאי רכב צריך מעבר למאווררים תעשייתים לקירור המקום.

  1. מפתחות פילטר שמן: הם נועדו לפתוח את פילטר השמן בזמן הטיפול ושונים זה מזה בצורתם ובגודלם. מדובר ביותר מעשרה סוגים שונים וחשוב תמיד לרכוש רק מיצרנים אמינים.
  2. מפתחות רינג/פתוח: מפתחות נועדו לפתוח ברגים ולהעניק גמישות בטיפול במערכות הרכב השונות. הסוגים העיקריים הם רינג ופתוח, וסט של מפתחות בגדלים שונים יאפשר למכונאי לטפל במגוון מכוניות.
  3. גשר תומך למנוע: מדובר בתושבת שנועדה לתמוך במנוע ולמנוע זעזועים, הסימנים המקדימים לצורך בהחלפה הן רעידות של המנוע. רצוי להחליף אותה תמיד בתושבת מקורית.
  4. סט מקדחים: הכרחי במצבים בהם צריך לקדוח חור או להרחיב אותו כדי להכניס בורג חדש לאחת הפינות במנוע.
  5. ג'ק באדי: מיישר מרכבי מכוניות ותורם בעבודות פחחות שונות ברכב.
  6. מגנטים: מיועדים לברגים ולמסמרים וכן לבוקסות ופטישי אוויר ונועדו להקל את העבודה על המכונאי. ישנם כמה סוגי מגנטים וכל אחד מהם מבליט יתרון אחר עבור המשימות השונות.
  7. סט ביטים: ביטים נועדו למברגה וניתן למצוא סוגי שונים שלהם ולהחזיק כמה מהם כדי לפתור בעיות במכוניות שונות. הם נשלפים מהמברגה כאשר המכונאי עובד ונכנסים לחללים הרצויים. יש סטי ביטים מתאים למברגים שטוחים, סט למברגי פיליפס וכו'. מומלץ תמיד לרכוש חומרים איכותיים ופלדות שאינן מחלידות.
  8. מפתחות רטיטה (פטישים): מדובר בכלים חשמליים (ראו מפתח גלגלים חשמלי) שתכליתם לפתוח גלגלים וברגים באמצעות זרם חשמלי אשר מוביל לרטיטה.
  9. עגלת כלים: זו תעזור למכונאי להתמצא בקלות ולמצוא את הכלי המתאים בכל רגע נתון. מורכבת ממגירות או מדפים.
  10. ליפטים: נועדו להרים באוויר את הרכב ולאפשר טיפול מקצועי.