למה משמש עצר מים?

המאמר באדיבות א.צ. שיווק והפצה

העולם שלנו התפתח מאוד בשנים האחרונות ולמעשה בכל תחום אנחנו עדים לשינוים ולחידושים מפליגים אשר אלו מסייעים לנו להגיע לאיכות חיים גבוהה יותר ממש בכל תחום. כך זה גם בכל מה שקשור לנושא של האיטום. 

אנחנו כאן על מנת להכיר את המוצר החדשני והמפתיע המכונה – עצר מים. מודבר בהחלט בפיתוח ייחודי ומרשים אשר הוא נותן מענה במגוון גדול של מקרים אשר בהם נדרש פתרון לאיטום.

מהו בעצם עצר מים ולמה הוא משמש אותנו?

עצר מים – מה הוא עושה?

עצר מים זה בעצם מוצר מתנפח אשר הוא מיועד לצורך איטום הפסקות יציקה מסוגים שונים.

כמו איטום של חיבורים הנמצאים בין הרצפה לבין הקיר, איטום חיבורים הנמצאים בין רצפה לרצפה או אפילו בין קיר לקיר כאשר האיטום למעשה לא יאפשר כל נזילה או מעבר של מים. אנחנו מוצאים את עצר המים גם במבנים הידראוליים למיניהם כמו גם במתקנים אשר אלו נועדו לצורך טיהר מי שפכים, איטום של מבנים תת קרקעיים ובמיוחד כאשר מדובר באיטום של צינורות אשר אלו עוברים בתוך קירות העשויים בטון. אם זה במאגרי מים ואם אלו דירות תת קרקעיות.

ממה מורכב עצר מים ואיך הוא עובד בפועל?

עצר מים הוא מוצר אשר מיותר ומורכב מ Sodium bentonite ו- Butyl rruber . זוהי רצועה מיוחדת אשר יש לה תכונות ייחודיות המובילות לכך כי במקרים אשר בהם היא באה במגע עם מים למשך זמן ממושך, היא פשוט מתחילה להתנפח. היא מתנפחת בהדרגה והיא עשויה להגיע עד לנפח של פי 300 מהנפח המקורי שלה. היא הופכת להיות מעין ג'ל כאשר החומר הזה למעשה מונע את מעבר המים ומהווה חומר איטום מושלם במקום הו הוא נמצא.

הרצועה הנמצאת בתוך הבטון וספגה את המים דומה לפלסטיק או לגומי צפופים, זאת הודות לתכונות הייחודיות של החומר והפלסטיות הגבוהה של החומר שהוא ספג את המים. למשעה כל החללים הנמצאים סביב אותה הרצועה נאטמים ומתמלאים לגמרי.

כמו חומרים אחרים, גם עצר המים מתפשט בהרטבה ומתכווץ בייבוש ויש לו מספר מחזורים בלתי מוגבל.

אולי יעניין אותך גם מידע בנושא יריעות ביטומניות