טיפוס לקלימנג'רו

טיפוס הרים בחו"ל – מה צריך להביא?

יש ישראלים שנוסעים לחו"ל בשביל לעשות סקי בהרים, יש כאלה שנוסעים בשביל לרוץ מרתון, אחרים נוסעים בשביל אתרי צלילה, ויש מי שנוסע לחו"ל בשביל לטפס על הרים. 

זה לא נשמע מוזר שכן בישראל אין הרבה הרים גבוהים ומשמעותיים לטפס עליהם, ומן הסתם בחו"ל, במדינות שונות, אפשר למצוא הרבה יותר הרים גבוהים ומאתגרים, אז למה להסתפק בטיפוס על הרים קטנים אם אפשר לייצר אתגר הרבה משמעותי ורציני באמצעות הר כזה או אחר, במדינה אחרת?

צריך לומר, כל הנושא של טיפוס הרים בחו"ל הוא יחסית חדש. עד לפני שנים לא רבות כל הנושא של טיפוס הרים בישראל לא היה נפוץ, בעיקר בגלל שלא היתה מודעות, לא היו כלים ללמוד טיפוס ולהתאמן בתחום. החל משנות השמונים-תשעים גם כל הנושא של נסיעות לחו"ל לנופש או לדברים אחרים, הפך להיות נפוץ יותר, על כן אנחנו יכולים למצוא גם יותר סוכנויות ומקומות שמציעים טיולים אל יעדים בהם אפשר לטפס הרים או לחילופין, ישראלים שמארגנים טיולים כאלה באופן עצמאי. 

אחת השאלות שנשאלות היא, מה בדיוק צריך לקחת מהארץ כשיוצאים למסע כזה. מצד אחד, ברור שיש צורך לקחת הרבה דברים, ציוד ואמצעים שונים, מצד שני, יכול להיות בעייתי להוציא הכל מהארץ, יש דברים שאולי אפשר לקנות בחו"ל. 

נתחיל מהציוד עצמו, רצוי לקחת דברים בהם משתמשים בזמן הטיפוס, בין אם זה בגלל שאתם רגילים לציוד שלכם ובין אם זה בשביל להימנע ממצב שאתם מגיעים אל היעד ומגלים שאין שם את החפצים, אין את מה שאתם אוהבים או שיש אבל ברמה נמוכה. 

מבחינת לבוש, רצוי כמובן להביא בגדים חמים, אטומים לגשם, בגדים שיתאימו למזג האוויר. קחו בחשבון שהפרשי הגבוה מחד ומזג האוויר השורר באותם מקומות בדרך כלל, מחייבים בגדים חמים. 

מבחינת תרופות ועזרה ראשונה, יש לצאת עם דברים בסיסיים ודברים שאתם לוקחים באופן אישי, את השאר תוכלו בוודאי לרכוש במקום. 

לגבי מזון, מוטב לא להביא מהארץ אלא אם מדובר בדברים שלא יתקלקלו במהלך הזמן. 

אולי יעניין אותך גם טיפוס לקילימנג'רו

אהבתם את המאמר שתפו אותו בין חברים ם

אולי יעניין אתכם?

Main
jones

האם יש סיכונים בלקיחת אבקות חלבון?

נטילת תוספי תזונה הם טרנד עכשווי ופופולארי ביותר. ניתן לומר שבהמלצת רופא חשוב לצרוך את התוספים ולשמור על איזון בגופנו. אך אפשר לומר שבשנת 2020 נוצרה מציאות בה אנשים נוטים לצרוך תוספים שונים ומשונים אשר לא תמיד רצויים.

קרא עוד »
פשפש המיטה
Main
jones

פשפש המיטה

פשפשי המיטה הם חרקים קטנים, סגלגלים וחומים שחיים על דמם של בעלי חיים או של בני אדם ובנוסף, הם קיימים באריגים, בבדים ובמיטות. ישנם כמה דרכים כדי להיפטר מפשפשי המיטה.. במאמר זה נביא את חלקם. פשפש המיטה למזיק

קרא עוד »
Main
jones

מה חשוב לדעת על מעלון

מעבר לעובדה שהמעלון עוזה לאנשים שהניידות קשה להם, הוא גם מביא איתו ערך מוסף אחר. איזה בדיוק אתם שואלים? במאמר זה נביא את היתרונות הבולטים שניתן למצוא במעלון ובכלל, למה כדאי לכם לקנות כזה לסבא וסבתא שלכם..  

קרא עוד »
עסקים בסין: אל תעשו את זה לבד
Main
jones

שינוי עילה – האם זה אפשרי?

בתיקים משפטיים אפשר להגיע במקרים רבים להסדרים מותנים ואף שינוי עילה, והרי שהיכולת להגיע להישגים מעין אלו תלויה בעורך הדין שתבחרו. כך שאם אתם רוצים לדעת שאתם עושים כל מה שצריך על מנת להקל עליכם במובן הזה, אז

קרא עוד »
שירותי שיפוצים
Main
jones

שירותי שיפוצים

כל אחד זקוק מפעם לפעם לבעלי מקצוע איכותיים ומקצועיים כמו קבלן שיפוצים מומלץ. הדבר נכון כמובן בכל תחום ובכל נושא, אך הוא עקרוני במיוחד כאשר מדובר על שירותי שיפוצים. מי שמעוניין לשפץ את הבית או את המשרד שלו,

קרא עוד »
פאנלים סולאריים
Main
jones

אילו פאנלים סולאריים קיימים ומה הכי מומלץ?

כיום יש לא מעט אפשרויות של מערכות סולאריות לייצור עצמי של חשמל מקרני השמש החמה. במטרה ליהנות מכלל היתרונות הללו חשוב שתכירו את האפשרויות העומדות לרשותכם להצליח לספק לעצמכם את כל החשמל לו אתם נדרשים ללא כל צורך

קרא עוד »