טיפוס הרים בחו"ל – מה צריך להביא?

יש ישראלים שנוסעים לחו"ל בשביל לעשות סקי בהרים, יש כאלה שנוסעים בשביל לרוץ מרתון, אחרים נוסעים בשביל אתרי צלילה, ויש מי שנוסע לחו"ל בשביל לטפס על הרים. 

זה לא נשמע מוזר שכן בישראל אין הרבה הרים גבוהים ומשמעותיים לטפס עליהם, ומן הסתם בחו"ל, במדינות שונות, אפשר למצוא הרבה יותר הרים גבוהים ומאתגרים, אז למה להסתפק בטיפוס על הרים קטנים אם אפשר לייצר אתגר הרבה משמעותי ורציני באמצעות הר כזה או אחר, במדינה אחרת?

צריך לומר, כל הנושא של טיפוס הרים בחו"ל הוא יחסית חדש. עד לפני שנים לא רבות כל הנושא של טיפוס הרים בישראל לא היה נפוץ, בעיקר בגלל שלא היתה מודעות, לא היו כלים ללמוד טיפוס ולהתאמן בתחום. החל משנות השמונים-תשעים גם כל הנושא של נסיעות לחו"ל לנופש או לדברים אחרים, הפך להיות נפוץ יותר, על כן אנחנו יכולים למצוא גם יותר סוכנויות ומקומות שמציעים טיולים אל יעדים בהם אפשר לטפס הרים או לחילופין, ישראלים שמארגנים טיולים כאלה באופן עצמאי. 

אחת השאלות שנשאלות היא, מה בדיוק צריך לקחת מהארץ כשיוצאים למסע כזה. מצד אחד, ברור שיש צורך לקחת הרבה דברים, ציוד ואמצעים שונים, מצד שני, יכול להיות בעייתי להוציא הכל מהארץ, יש דברים שאולי אפשר לקנות בחו"ל. 

נתחיל מהציוד עצמו, רצוי לקחת דברים בהם משתמשים בזמן הטיפוס, בין אם זה בגלל שאתם רגילים לציוד שלכם ובין אם זה בשביל להימנע ממצב שאתם מגיעים אל היעד ומגלים שאין שם את החפצים, אין את מה שאתם אוהבים או שיש אבל ברמה נמוכה. 

מבחינת לבוש, רצוי כמובן להביא בגדים חמים, אטומים לגשם, בגדים שיתאימו למזג האוויר. קחו בחשבון שהפרשי הגבוה מחד ומזג האוויר השורר באותם מקומות בדרך כלל, מחייבים בגדים חמים. 

מבחינת תרופות ועזרה ראשונה, יש לצאת עם דברים בסיסיים ודברים שאתם לוקחים באופן אישי, את השאר תוכלו בוודאי לרכוש במקום. 

לגבי מזון, מוטב לא להביא מהארץ אלא אם מדובר בדברים שלא יתקלקלו במהלך הזמן. 

אולי יעניין אותך גם טיפוס לקילימנג'רו